Nodarbības ar deju un kustību terapijas elementiem jauniešiem:
Sajust mākslu ķermenī
Aicinām jauniešus vecumā no 16 līdz 20 gadiem apmeklēt nodarbības ar kustību un deju terapijas elementiem. Piesakies un piedzīvo citādāku mākslas baudīšanas pieredzi!
Mainīgajā ikdienā mūs pārņem nebeidzama informācija, pienākumi un steiga, tādēļ ir svarīgi apstāties, lai veltītu laiku sev un savai labsajūtai. Kopā ar mākslas terapeiti Zani Krieķi jauniešiem būs iespēja mierpilni piedzīvot izstādi "Līga Purmale. Pagājušo prieku dārzs", apzināti un nevērtējoši pētot sava ķermeņa un mākslas mijiedarbību. Iepriekšēja pieredze kustību un deju terapijā nav nepieciešama.
Pirmajā nodarbības daļā iepazīsim deju un kustību terapijas, kā arī apzinātības tehnikas un attīstīsim spēju būt klātesošiem "šeit un tagad". Otrajā daļā izstāžu zālē bez citu muzeja apmeklētāju klātbūtnes izmēģināsim šīs tehnikas mākslas darbu vērošanā un sevis izzināšanā. Nodarbības noslēgumā savstarpēji pārrunāsim piedzīvoto.
Par deju un kustību terapiju
Deju un kustību terapija ir viena no četrām mākslu terapijas specializācijām Latvijā līdzās mūzikas, vizuāli plastiskās mākslas un drāmas terapijai. Tajā apvieno mākslu un radošo procesu terapeitiskā kontekstā, lai uzlabotu un veicinātu cilvēka garīgo, emocionālo un fizisko labbūtību.
Nodarbību vadītāja Zane Krieķe ir Rīgas Stradiņa universitātes maģistra programmas "Mākslas terapija" absolvente ar specializāciju deju un kustību terapijā. Gandrīz piecus gadus Zane strādājusi Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā un šobrīd turpina darbību "Pusaudžu resursu centrā".
Papildu informācija
- Pulcēšanās uz norisi 2. stāva vestibilā.
- Norise notiek Konferenču zālē un 2. stāva labā spārna zālēs.
- Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
- Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku.
Norises piekļūstamība
- Norise ir piekļūstama cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
- Līdz norises vietai var nokļūt, izmantojot kāpnes vai liftu.
- Norises telpā ir paredzētas vietas ratiņkrēsliem.
- Norises laikā iespējams izmantot pārnēsājamos krēslus. Krēsli ir izmantojami arī kā atbalsts pārvietojoties. Tie atrodas muzeja 2. stāva vestibilā pie Informācijas punkta.
- Plašāka informācija par piekļūstamību muzejā un izstādē.
Ja Jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir jautājumi par muzeja piekļūstamību, lūdzam sazināties: (+371) 67 324 461, .
Pasākums iekļauts "Rīgas Mākslas nedēļā",
kas notiek no 26. maija līdz 1. jūnijam.
Aicinām iepazīties ar pasākuma programmu.