Nodarbības ar mākslas terapijas elementiem senioriem:
Māksla un labsajūta
Lai veicinātu senioru labsajūtu un vairotu sabiedrības izpratni par pozitīvo mākslas un muzeju ietekmi uz mūsu dzīves kvalitāti, piedāvājam apmeklēt nodarbības ar mākslas terapijas elementiem.
Nodarbības ar mākslas terapijas elementiem norisinās izstādes "Līga Purmale. Pagājušo prieku dārzs" izglītības programmas ietvaros. To mērķis ir stiprināt senioru emocionālo labsajūtu un sociālo iesaisti, radot kopības izjūtu, iedrošinot radīšanas priekam un daloties piedzīvotajā. Nodarbības vada sertificēta mākslas terapeite Diāna Serga.
Norises pirmajā daļā izstāžu zālē dalībnieki izvēlēsies kādu no Līgas Purmales mākslas darbiem, lai veltītu nedalītu uzmanību tā izzināšanai. Mākslas terapeite aicinās katru iedziļināties savās izjūtās, izmantojot nesteidzīgās mākslas vērošanas (Slow Art Looking) pieeju. Tā ir vērsta uz lēnu un mierpilnu mēģinājumu vienlaicīgi aplūkot izvēlēto mākslas darbu un apzināt savu domu plūdumu, sajūtu izmaiņas ķermenī, kā arī emocionālo noskaņojumu.
Otrajā daļā Nodarbību telpā atbalstošā un drošā vidē dalībniekiem būs iespēja nodoties radīšanas priekam, lai noslēgumā dalītos gūtajā pieredzē. Norises piemērotas ikvienam senioram, kuram ir vēlme pievērsties sevis izzināšanai un pašsajūtas harmonizēšanai radošajā muzeja vidē. Iepriekšēja pieredze vai prasmes mākslas darbu radīšanā nav nepieciešamas.
Par mākslas terapiju
Vizuālās mākslas terapija ir viena no četrām mākslu terapijas specializācijām Latvijā līdzās mūzikas, vizuāli plastiskās mākslas un drāmas terapijai. Tajā apvieno mākslu un radošo procesu terapeitiskā kontekstā, lai veicinātu cilvēka garīgo, emocionālo un fizisko labbūtību.
Diāna Serga ir Rīgas Stradiņa universitātes maģistra programmas "Mākslas terapija" absolvente ar specializāciju vizuālās mākslas terapijā. No 2019. gada Diāna strādā Nacionālajā psihiskās veselības centrā, kā arī piedāvā individuālās mākslas terapijas sesijas. Diāna vada mākslas terapijas nodarbības dažādām auditorijām, tai skaitā personām ar funkcionāliem traucējumiem, autiskā spektra traucējumiem un demences pacientiem.
Papildu informācija
- Pulcēšanās uz norisi 2. stāva vestibilā.
- Norise notiek Nodarbību telpā un 2. stāva labā spārna zālēs.
- Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
- Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku.
Norises piekļūstamība
- Norise ir piekļūstama cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
- Līdz norises vietai var nokļūt, izmantojot kāpnes vai liftu.
- Norises telpā ir paredzētas vietas ratiņkrēsliem.
- Norises laikā iespējams izmantot pārnēsājamos krēslus. Krēsli ir izmantojami arī kā atbalsts pārvietojoties. Tie atrodas muzeja 2. stāva vestibilā pie Informācijas punkta.
- Plašāka informācija par piekļūstamību muzejā un izstādē.
Ja Jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir jautājumi par muzeja piekļūstamību, lūdzam sazināties: (+371) 67 324 461, .
Pasākums iekļauts "Rīgas Mākslas nedēļā",
kas notiek no 26. maija līdz 1. jūnijam.
Aicinām iepazīties ar pasākuma programmu.