Senioru rīti muzejā:
Jaunais mākslas templis. Rīgas pilsētas mākslas muzejs
Gaidīsim seniorus uz tikšanos ar izstādes kuratori, mākslas vēsturnieci Dr. art. Baibu Vanagu, lai nesteidzīgā atmosfērā iepazītu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja 120. gadadienai veltīto izstādi “Jaunais mākslas templis. Rīgas pilsētas mākslas muzejs 1905–1919”.
1905. gada 14. septembrī tika atklāts Rīgas pilsētas mākslas muzejs, tagadējā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka, kas ir pirmā speciāli mākslas muzeja vajadzībām celtā būve Baltijā. Muzeja projektu līdz vissīkākajām detaļām izstrādāja arhitekts un mākslas vēsturnieks Vilhelms Neimanis (Wilhelm Neumann, 1849–1919), kurš līdz 1919. gadam bija arī tā direktors.
Tikšanās laikā ar izstādes kuratori apmeklētāji uzzinās vairāk par muzeja ēkas tapšanu, Vilhelmu Neimani, kolekciju veidošanas procesu un izstāžu darbību 20. gadsimta sākumā. Dr. art. Baiba Vanaga aicinās ielūkoties arī Vilhelma Neimaņa radītajās muzeja ēkas projekta un interjera elementu skicēs, vēsturiskajās fotogrāfijās un krājumam iegādātajos mākslas darbos.
Senioru rīti piedāvā interesentiem nesteidzīgā atmosfērā iedziļināties aktuālo izstāžu mākslas darbos un muzeja speciālista vadībā uzzināt gan par mākslinieku personību, gan sociālo fonu un mākslas kontekstu, kas ietekmējuši viņu daiļradi un izveidojuši attiecīgā autora rokrakstu.
Papildu informācija
- Norise notiek 4. stāva izstāžu zālēs.
- Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
- Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku.
Norises piekļūstamība
- Norise ir piekļūstama cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
- Līdz norises vietai 4. stāvā var nokļūt, izmantojot kāpnes vai liftu.
- Norise paredzēta ar sēdvietām (ar muguras balstu).
- Norises telpā ir paredzētas vietas ratiņkrēsliem.
- Norises laikā iespējams izmantot pārnēsājamos krēslus. Krēsli ir izmantojami arī kā atbalsts pārvietojoties. Tie atrodas muzeja 2. stāva vestibilā pie Informācijas punkta.
- Lai nodrošinātu labāku dzirdamību, norises laikā var tikt izmantots mikrofons un skaļrunis.
- Informācija par bezmaksas ieeju muzejā.
- Plašāka informācija par piekļūstamību muzejā un izstādē.
Ja Jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir jautājumi par muzeja piekļūstamību, lūdzam sazināties: (+371) 67 324 461, .