Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga, LV-1010, Latvija
Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991 Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991

Mākslas muzeja galvenās ēkas 2. stāva kreisā spārna zālēs (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) ir skatāma ekspozīcija “Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991”, kas vēsta par Latvijas laikmetīgās mākslas procesiem sociālpolitisko pārmaiņu laikā.
Latvijas māksla 1780–1915 Latvijas māksla 1780–1915 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Latvijas māksla 1780–1915

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas pastāvīgā ekspozīcija parāda muzeja krājuma bagātību un savdabību, kā arī nacionālās mākslas izcilākos sasniegumus gadsimtu griezumā.
Latvijas māksla 1915–1940 Latvijas māksla 1915–1940 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Latvijas māksla 1915–1940

Pirmais pasaules karš latviešu tautai atnesa smagus pārbaudījumus, kuri māksliniekos uzjundīja spēcīgu nacionālās pašapziņas vilni.
Latviešu modernisti Krievijā 20. gs. 20. un 30. gados Latviešu modernisti Krievijā 20. gs. 20. un 30. gados Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Latviešu modernisti Krievijā 20. gs. 20. un 30. gados

Pirmā pasaules kara gados daudzi latviešu mākslinieki nokļuva Krievijā, bet drīz pēc 1917. gada boļševiku apvērsuma vairums atgriezās Latvijā. Latviešu mākslinieki – Gustavs Klucis, Kārlis Johansons un Aleksandras Drēviņš – izvēlējās palikt Padomju Krievijā un iesaistīties krievu avangarda mākslas veidošanā.
Apmaldīties laikā Apmaldīties laikā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Nodarbība skolēniem:
Apmaldīties laikā

Nodarbībā "Apmaldīties laikā" sākumskolas un pamatskolas skolēni aizraujošā un radošā veidā iepazīs Latvijas un pasaules laikmetīgās mākslas izpausmes. Kopā ar muzejpedagogu skolēni izzinās, kā mākslinieks Viktors Timofejevs izstādē "Citi pasažieri" attēlo laika ritējumu, valodu un cilvēka piedzīvojumus nepārtraukti mainīgajā pasaulē.
Jautājumu kartītes nesteidzīgam mākslas vērojumam Jautājumu kartītes nesteidzīgam mākslas vērojumam Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Izstādē "Līga Purmale. Pagājušo prieku dārzs":
Jautājumu kartītes nesteidzīgam mākslas vērojumam

Mūsdienu straujajā dzīves ritmā mākslas darba apskatei muzejā apmeklētāji nereti velta vien īsu mirkli – pētījumi liecina, ka vidēji tās ir no 15 līdz 30 sekundēm. Nesteidzīgā mākslas vērošana (Slow Art Looking) piedāvā citādu pieeju, kas ir vērsta uz iedziļināšanos, veltot laiku un nedalītu uzmanību mākslas darba izzināšanai caur personīgo pieredzi.
Līga Purmale. Pagājušo prieku dārzs Līga Purmale. Pagājušo prieku dārzs
Tiešsaistē
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Audio komentāri:
Līga Purmale. Pagājušo prieku dārzs

Lai daudzpusīgāk iepazītu Līgas Purmales personālizstādi “Pagājušo prieku dārzs”, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs izveidojis audiogidu, piedāvājot tajā iekļauto informāciju arī video formātā ar zīmju valodas tulkojumu.
Krāsu treniņš muzejā Krāsu treniņš muzejā
Sākumskola
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Interaktīva nodarbība:
Krāsu treniņš muzejā

Sākumskolas vecuma skolēni nodarbībā “Krāsu treniņš muzejā” saistošā veidā izzina krāsu teoriju un to daudzveidīgo nozīmi, krāsu pielietojumu un izcelsmi, kā arī iepazīst dažādus gleznotāja darba instrumentus un tehnikas.

Uzzini par visiem muzeju jaunumiem