Par piekļūstamību

Izstādē "Latvijas kolekcija"

Izstādes apmeklējuma laikā digitālo materiālu var izmantot, pievienojoties muzeja bezmaksas WIFI tīklam: Art-Museum-wifi, parole: Latvianart1.

Informējam, ka izstādē (5. stāvā) izvietotajai instalācijai ir vidēji skaļš audio celiņš. Ja jums ir paaugstināts jutīgums pret trokšņiem, aicinām ņemt līdzi skaņu slāpējošas austiņas vai ausu aizbāžņus. 

Lai padarītu piekļūstamāku izstādes apmeklējumu cilvēkiem ar paaugstinātu jutīgumu pret trokšņiem, pirms muzeja apmeklējuma aicinām sazināties: (+371) 67 324 461,

Izstādē nav izmantoti spilgti gaismas efekti, zibšņi, dūmi, skaļi un pēkšņi trokšņi.  

Izstāde atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja 5. un 4. stāva izstāžu zālēs. Līdz izstāžu zālēm var nokļūt, izmantojot kāpnes vai liftu. 

Izstādē izvietoti 52 mākslas darbi - gleznas, grafikas, tēlniecības objekti, instalācijas, video un audio mākslas darbi. 

Izstādes apmeklēšanai aicinām ieplānot vismaz 45 minūtes. 

Lielāka apmeklētāju plūsma ir izstāžu pirmajās un noslēdzošajās nedēļās. Aicinām sekot līdzi muzeja norišu kalendāram, ja vēlaties muzeju apmeklēt mierīgākā periodā.    

Plašāka informācija par muzeja piekļūstamību.

Piekļūstamības raksturojums cilvēkiem ar kustību traucējumiem

Viena bezmaksas autostāvvieta personām ar invaliditāti (ar stāvvietu karti) atrodas pa labi no muzeja galvenās ieejas.  

Tuvākā “Rīgas satiksmes" autostāvvieta atrodas K. Valdemāra ielā 5a (iebraukšana no Kalpaka bulvāra puses). Tajā pieejamas 317 automašīnu stāvvietas, kā arī divas speciāli pielāgotas stāvvietas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. 

Izstāde plānota un iekārtota tā, lai tā būtu piekļūstama cilvēkiem ar kustību traucējumiem, cilvēkiem ratiņkrēslos, kā arī apmeklētājiem ar bērnu ratiņiem.

Lai pārvietotos starp stāviem, nepieciešams izmantot liftu vai kāpnes. 

Atsevišķi eksponāti ievietoti uz 70 cm augstiem podestiem. 

Suņi-asistenti muzejā ir atļauti. 

Piekļūstamības raksturojums cilvēkiem ar redzes traucējumiem 

Izstādes tekstuālā informācija ir pieejama arī digitālā formātā: izstādes 4. stāva teksti digitāli un izstādes 5. stāva teksti digitāli. 

5. stāva izstāžu zāle ir daļēji aptumšota.

Lai saņemtu precīzu informāciju par apgaismojuma līmeni, pirms muzeja apmeklējuma aicinām sazināties: (+371) 67 324 461, .

Suņi-pavadoņi muzejā ir atļauti.

Piekļūstamības raksturojums cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem

Izstādē ir četri mākslas darbi ar skaņu celiņiem. 

5. stāva Kupola zālē ir trīs mākslas darbi ar skaņu celiņiem, divi no tiem uztverami ar austiņām.

  • Ievas Epneres video darba "Kolekcija" audio celiņš tiek atskaņots visā zālē. Tajā dzirdamas cilvēku balsis, kas izrunā Latvijas mākslinieku vārdus un viņu darbu nosaukumus. Balsis saplūst ar jūras viļņu skaņām. Mākslas darbs "Kolekcija" nav pilnvērtīgi uztverams cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem, jo audio celiņam nav pieejami subtitri vai zīmju valodas tulkojums.
  • Ievas Kraules-Kūnas mākslas darba "Čūska ir ceļš: atšķetināta bezgalība joprojām ir mūžīga" skaņu celiņš uztverams ar austiņām. Audio darbā dzirdamas divu sieviešu balsis, kas pārklājoties stāsta divus dažādus tekstus ar atšķirīgām izteiksmēm. Tekstu transkripcijas latviešu un angļu valodā ir pieejamas drukātā formātā uz vietas izstādē.
  • Makdas Embajes mākslas darbs "Ja prieks būtu durvis, kas būtu istaba" sastāv no trīs audio darbiem, katrs no tiem uztverams ar austiņām. Audio darbā dzirdama sievietes balss, kas trīs dažādos audio ierakstos stāsta trīs dažādus tekstus ar nosaukumiem "Prieks", "Kustība", "Kopiena". Tekstu transkripcijas latviešu valodā ir pieejamas drukātā formātā uz vietas izstādē.

4. stāva izstāžu zālēs ir viens darbs ar skaņu celiņu.

  • Susannas Markusas Jablonskas un Santjago Mostina video darba "UMDREHEN" (Pagrieziens) tiek atskaņots audio celiņš no liecības. To 1981. gadā sniedza Reinharts Vīners – vācu jūras seržants, kurš 1941. gada vasarā filmēja daļu no masu slepkavības, kurā cieta Liepājas ebreji, romi, komunisti un garīgi slimie iedzīvotāji. Mākslas darbam ir pieejami subtitri angļu valodā. Tekstu transkripcijas latviešu valodā ir pieejamas drukātā formātā uz vietas izstādē.

Suņi-asistenti muzejā ir atļauti. 

Pieejamības raksturojums cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem

Ja jums ir paaugstinātu jutīgums pret trokšņiem, aicinām ņemt līdzi skaņu slāpējošas austiņas vai ausu aizbāžņus.

Ja Jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir jautājumi par izstādes pieejamību, lūdzam sazināties: (+371) 67 324 461, .