Par piekļūstamību

Izstādē “PURVĪŠA BALVA 2025"



Izstādes apmeklējuma laikā digitālo materiālu var izmantot, pievienojoties muzeja bezmaksas WIFI tīklam: Art-Museum-wifi ar paroli: Latvianart1

Brīdinājumi 

Informējam, ka vienā ekspozīcijas telpā tiek atskaņots skaļš audio celiņš un izmantoti spilgti gaismas efekti, kas ieslēdzas automātiski ik pēc pāris minūtēm. 

Informējam, ka vienā ekspozīcijas telpā ir izmantoti skaļi un pēkšņi trokšņi, ko iedarbina kustību sensors.  

Ja jums ir paaugstināts jutīgums pret trokšņiem, aicinām ņemt līdzi skaņu slāpējošas austiņas vai ausu aizbāžņus.   

Lai padarītu piekļūstamāku izstādes apmeklējumu cilvēkiem ar paaugstinātu jutīgumu pret trokšņiem un spilgtiem gaismas efektiem, pirms muzeja apmeklējuma aicinām sazināties (+371) 67 324 461.

Izstādes lokācija un nokļūšana 

Izstāde atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja – 2. stāvā, Lielajā izstāžu zālē. 

Lai nokļūtu līdz Lielajai izstāžu zālei, jādodas uz  -1. stāvu, izmantojot kāpnes vai liftu. Līdz -2. stāvam var nokļūt, izmantojot pacēlāju, pandusu (slīpums 7,8%) vai kāpnes.

Darbu apjoms, veids, ieteicamais apmeklējuma ilgums

Izstādē izvietoti vairāki mākslas darbi - fotogrāfijas, gleznas, grafikas, objekti, instalācijas un video mākslas darbi.  

Izstādes apmeklēšanai ieteicams ieplānot vismaz vienu stundu.   

Lielāka apmeklētāju plūsma ir izstāžu pirmajās un noslēdzošajās nedēļās. Aicinām sekot līdzi muzeja norišu kalendāram, ja vēlaties muzeju apmeklēt mierīgākā periodā.   

Plašāka informācija par muzeja piekļūstamību.

Piekļūstamības raksturojums cilvēkiem ar kustību traucējumiem 

Viena bezmaksas autostāvvieta personām ar invaliditāti (ar stāvvietu karti) atrodas pa labi no muzeja galvenās ieejas.  

Tuvākā “Rīgas satiksmes" autostāvvieta atrodas K. Valdemāra ielā 5a (iebraukšana no Kalpaka bulvāra puses). Tajā pieejamas 317 automašīnu stāvvietas, kā arī divas speciāli pielāgotas stāvvietas cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Izstāde plānota un iekārtota tā, lai tā būtu ērti piekļūstama cilvēkiem ar kustību traucējumiem, cilvēkiem ratiņkrēslos, kā arī apmeklētājiem ar bērnu ratiņiem. 

Suņi-asistenti muzejā ir atļauti.

Piekļūstamības raksturojums cilvēkiem ar redzes traucējumiem

Izstādes tekstuālā informācija ir pieejama arī digitālā formātā

Indriķa Ģelža ekspozīcijā "Ūdeņaina dienas actiņa" tiek atskaņots skaļš audio celiņš kopā ar spilgtiem gaismas efektiem. Tas ieslēdzas automātiski ik pēc 3 minūtēm, tā ilgums ir ap 40 sekundēm. Mākslas darbs var nebūt pilnībā uztverams cilvēkiem ar redzes traucējumiem. 

Suņi-pavadoņi muzejā ir atļauti.

Piekļūstamības raksturojums cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem

Kriša Salmaņa ekspozīcijā "Rūgts" ir izmantoti skaļi un pēkšņi trokšņi, ko iedarbina kustību sensors. Tiem seko fragmenta atskaņojums no Dmitrija Šostakoviča skaņdarba "Otrais valsis". Mākslas darbs nav pilnībā uztverams cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem. 

Indriķa Ģelža ekspozīcijā "Ūdeņaina dienas actiņa" tiek atskaņots skaļš audio celiņš kopā ar spilgtiem gaismas efektiem. Tas ieslēdzas automātiski ik pēc 3 minūtēm, tā ilgums ir ap 40 sekundēm. Skaņu celiņā dzirdams izstādes autora izveidots monologs, balss: Melisa Vitenburga. Mākslas darbs nav pilnībā uztverams cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem. 

Ievas Kraules-Kūnas ekspozīcijā "Rīma" video darbam nav skaņu celiņa. 

Romāna Korovina ekspozīcijā "Nomirsim kopā" tiek atskaņota Boba Dilana mūzika ar vokālu. Mākslas darbs nav pilnvērtīgi uztverams cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem. 

Suņi-asistenti muzejā ir atļauti.

Piekļūstamības raksturojums cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem

Atsevišķo ekspozīciju teksti ir pieejami vieglajā valodā. Vieglās valodas drukas versija ir pieejama pie ieejas izstādē.  

Vieglās valodas materiāli digitālā formātā. 

Ja jums ir paaugstinātu jutīgums pret trokšņiem, aicinām ņemt līdzi skaņu slāpējošas austiņas vai ausu aizbāžņus.

Ja Jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir jautājumi par izstādes piekļūstamību, lūdzam sazināties: 67 324 461, .