No-zīmes:
Kas ir modernisms?
Nodarbībā “No-zīmes: Kas ir modernisms?” pamatskolas skolēni tiks iepazīstināti ar modernismu mākslā un tā galvenajām izpausmēm gan Rietumeiropā, gan Latvijā. Nodarbībā skatāmie video stāsti mijas ar iesaistošiem uzdevumiem, kas palīdz nostiprināt nodarbībā iegūto informāciju.
Nodarbības ievadā Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja vadītāja Natālija Jevsejeva iepazīstina ar muzeju un tā darbību. Mākslas zinātnieks Eduards Dorofejevs atklāj modernisma aizsākumus Latvijā 20. gadsimta sākumā un to, kā tas ietekmēja tā laika vietējo mākslas un kultūras ainu. Nodarbības turpinājumā māksliniece un muzejpedagoģe Baiba Sprance atskatās uz vienu no spilgtākā modernisma mākslas virzieniena - kubisma - rašanos un tā galvenajām iezīmēm. Nodarbības izskaņā skolēni tuvāk iepazīst mākslinieku Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas personības un abu mākslinieku daiļradi, par ko stāsta muzeja vadītāja Natālija Jevsejeva. Jauniegūto informāciju palīdz nostiprināt iesaisotiši, ar spēles elementiem papildināti uzdevumi.
Nodarbībā apskatītās tēmas sasaucas ar projekta “Skola2030" saturu atbilstošajai klašu grupai.
Kas ir "No-zīmes"?
Programma “No-zīmes” ietver 15 aizraujošas interaktīvas tiešsaistes nodarbības skolēniem četros mākslas muzejos. Programmas saturs radīts, balstoties dažādu vecuma grupu skolēnu aptauju rezultātos, un tādēļ tieši atbild uz bērnus un jauniešus interesējošiem jautājumiem. Nodarbību laikā ar dažādu praktisku uzdevumu risināšanas starpniecību, diskusijām un grupu aktivitātēm skolēni varēs tuvāk iepazīt muzeja darbību, attālināti ielūkoties arī tādās muzeja daļās, kas apmeklētājiem ikdienā nav pieejamas, piemēram, krātuvēs, kā arī video formātā satikt dažādus kultūras nozares speciālistus – muzeju vadītājus, mākslas zinātniekus, restauratorus, izstāžu kuratorus un scenogrāfus, māksliniekus, dizainerus un citus. Projekts veidots ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.
Papildu informācija
- Nodarbības tiešsaistē iespējams veidot gan skolēniem pieslēdzoties individuāli (piemēram, no mājām), gan skolēniem strādājot klasē un sadaloties nelielās grupās (līdz pieciem dalībniekiem) pie viena datora un kopīgi skatoties nodarbības video uz projektora. Katram dalībniekam/grupai nepieciešams pieslēgties no datora, kurā izmantojama programma “Zoom”.
- Informācija par norēķinu kārtību. Nodarbība iekļauta projekta "Latvijas skolas soma" programmā.
- Ja norisi vēlaties apmaksāt ar rēķinu, garantijas vēstules veidlapa (lejuplādējama) līdz norises sākumam jāiesniedz kasē vai jāatsūta elektroniski. Pēc norises muzejs izraksta rēķinu par veiktajiem pakalpojumiem. Rēķins tiek sagatavots tikai elektroniski un tiek nosūtīts uz iestādes oficiālo e-adresi vai, ja tādas nav, uz norādīto e-pasta adresi.
- Nodarbībai vēlams pieslēgties aptuveni 3–5 minūtes pirms nodarbības sākuma.
- Informācija par nodarbības tehnisko norisi.
- Minimālais dalībnieku skaits – 10; maksimālais dalībnieku skaits grupā – 30.
- Norisi iespējams pielāgot mazākumtautību pārstāvjiem (pielāgojot valodas sarežģītības līmeni). Nodarbību papildina arī izglītojoša vārdnīca, kas latviešu un angļu valodās (dažām nodarbībām arī krievu valodā) izskaidro skolēniem potenciāli sarežģītākus terminus.
- Katrai klasei ir iespējams iegūt apliecinājumu par vienu vai vairāku programmas “No-zīmes” nodarbību pabeigšanu.