Ilzes Martinsones lekcija:
Art Deco. Latvija un pēdējais lielais laikmeta stils
Piektdien, 17. janvārī, izstādē "Ludolfs Liberts (1895–1959). Art Deco hipnotiskais spožums" norisināsies mākslas zinātnieces Ilzes Martinsones lekcija, kas atklās Art Deco stila dinamiku un estētiku Latvijā 20. gadsimta pirmajās desmitgadēs.
20. gadsimta 20. un 30. gados Art Deco stilistika aptvēra dažādas sabiedrības jomas. Šajā laikā nozīmīga attīstība notika tehnikas un aviācijas sfērā, kas paplašināja ceļošanas iespējas un pasaules iepazīšanu, savukārt sabiedrisko domu ietekmēja kreisais avangards un sieviešu emancipācija. Radās jauni modernās mākslas virzieni un plašsaziņas līdzekļi,pilnveidojās grafiskais dizains. Būtisks dzīvesstila un modes noteicējs bija teātris un kino.
Ludolfs Liberts ir viens no spilgtākajiem Art Deco pārstāvjiem Latvijas mākslā. Viņa niansētie un dekoratīvie darbi kļuva par nozīmīgu Latvijas Nacionālās operas identitātes daļu, būtiski ietekmējot teātra estētiku, skatuves mākslā ieviešot nebijušu izsmalcinātību un maģisku noskaņu.
Izstāde "Ludolfs Liberts (1895–1959). Art Deco hipnotiskais spožums" ir pirmā tik apjomīgā mākslinieka darbu retrospekcija, kurā apmeklētāji var iepazīt viņu kā scenogrāfu, kostīmu mākslinieku un gleznotāju.
Papildu informācija
- Norise notiek -1. stāva vestibilā.
- Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
- Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku.
Norises piekļūstamība
- Norise ir piekļūstama cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
- Lai nokļūtu līdz norises vietai, jādodas uz -1. stāvu, izmantojot kāpnes vai liftu.
- Lai nodrošinātu labāku dzirdamību, norises laikā tiks izmantots mikrofons un skaļrunis.
- Norises telpā ir paredzētas vietas ratiņkrēsliem.
- Norise plānota ar sēdvietām.
- Plašāka informācija par piekļūstamību muzejā.
Ja Jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir jautājumi par muzeja piekļūstamību, lūdzam sazināties: (+371) 67 324 461, .