Es un māksla I (bērniem):
Skicējam muzeju kopā ar Vilhelmu Neimani
Nodarbībā izstādē “Jaunais mākslas templis. Rīgas pilsētas mākslas muzejs 1905–1919” mākslinieces, muzejpedagoģes Diānas Dimzas-Dimmes vadībā bērni iepazīs Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkas tapšanas stāstu un zīmēs pašu iztēles muzeju.
Sākumā aplūkosim muzeja arhitekta un pirmā direktora Vilhelma Neimaņa radītās ēkas skices. Vērīgi pētīsim dažādas interjera detaļas – lielās ārdurvis, logu ailes, kāpņu margu rotājumus, lai ieraudzītu tajās Vilhelma Neimaņa iztēles bagātību un dabas motīvu klātbūtni. Kopīgi pārrunāsim, ko īsti dara arhitekts un kādu muzeju Vilhelms Neimanis bija vēlējies izveidot. Darbnīcas turpinājumā, iedvesmojoties no viņa iecerēm, ar krāsu zīmuļiem skicēsim savu fantāzijas muzeju.
Muzeja mākslas studija “Es un māksla I” aicina bērnus iepazīties ar dažādu laiku mākslas darbiem un caur personīgo pieredzi dziļāk izzināt mākslas valodu. Nodarbību laikā muzejā apskatāmie eksponāti kļūst par izpētes objektu un tēmu zīmēšanas uzdevumiem. Skatoties, domājot un radot, iespējams uzzināt par mākslas tapšanas procesu, mākslas veidiem, tehnikām, autoru personībām un vēsturi.
Papildu informācija
- Norise notiek 4. stāva izstāžu zālēs. Pirms norises tikšanās ar muzejpedagogu 2. stāva vestibilā.
- Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
- Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku.
Norises piekļūstamība
- Norise ir piekļūstama cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
- Līdz norises un pulcēšanās vietai var nokļūt, izmantojot kāpnes vai liftu.
- Norises telpā ir paredzētas vietas ratiņkrēsliem.
- Norises laikā iespējams izmantot pārnēsājamos krēslus. Krēsli ir izmantojami arī kā atbalsts pārvietojoties. Tie atrodas muzeja 2. stāva vestibilā pie Informācijas punkta.
- Plašāka informācija par piekļūstamību muzejā un izstādē.
Ja Jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir jautājumi par muzeja piekļūstamību, lūdzam sazināties: (+371) 67 324 461, .