Radoša nodarbība mazākajiem:
Brī-num-zemes
Interaktīvā nodarbība “Brī-num-zemes” veidota pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem ar mērķi iepazīstināt ar muzeja un mākslas pasauli aizraujoša piedzīvojuma veidā.
Nodarbības laikā bērni uzzina vairāk par muzeju, atklāj tā slepenās vietas, apmeklējot apakšzemes telpas un nonākot brīnumu glabātuvē burtiskā un pārnestā nozīmē. Apskatot glezniecības krātuvi un lielāko izstāžu zāli muzejā, dalībniekiem tiek stāstīts par dažādiem laikiem, parādībām, dabu un cilvēkiem.
Nodarbība ietver sarunu, izglītojošu informāciju, radošas un praktiskas aktivitātes, kas ļauj iepazīt mākslas darbus ar dažādu maņu palīdzību. Izmantojot lomu spēles elementus, bērni tiek aicināti kļūt par kādu no gleznas sastāvdaļām. Noslēgumā, balstoties uz piedzīvoto, dalībnieki veido katra paša “Brī-num-zemes” radošo darbu un tos apkopo nelielā “pop-up” izstādē.
Nodarbībā tiek attīstīta radošā domāšana un prakse, iedziļināšanās prasmes, sekmēta piedzīvojuma un jaunatklājuma pieredze. Iekļautās tēmas – muzeja darbība un funkcijas, māksla, personība.
Papildu informācija
- Nodarbība notiek Lielajā izstāžu zālē (-2. stāvā). Pirms nodarbības pulcēšanās pie Informācijas punkta (2. stāva vestibilā).
- Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai nesteidzīgi izmantotu garderobes un kases pakalpojumus.
- Pirms muzeja apmeklējuma lūdzam iepazīties ar muzeja iekšējās kārtības noteikumiem. Apliecinājumu par iepazīšanos ar iekšējās kārtības noteikumiem pirms norises parakstītu jāiesniedz kasē vai jānosūta elektroniski.
- Informācija par norēķinu kārtību.
- Ja norisi vēlaties apmaksāt ar rēķinu, garantijas vēstules veidlapa (lejuplādējama) līdz norises sākumam jāiesniedz kasē vai jāatsūta elektroniski. Pēc norises muzejs izraksta rēķinu par veiktajiem pakalpojumiem. Rēķins tiek sagatavots tikai elektroniski un tiek nosūtīts uz iestādes oficiālo e-adresi vai, ja tādas nav, uz norādīto e-pasta adresi.
- Nodarbību iespējams pielāgot skolēniem no specializētām izglītības iestādēm, kā arī mazākumtautību skolēniem, pielāgojot valodas sarežģītības līmeni. Minētajos gadījumos lūdzam norises gaitu saskaņot un pārrunāt ar muzeja darbinieku.
- Maksimālais dalībnieku skaits grupā – 20 bērni.
Norises piekļūstamība
- Nodarbība ir piekļūstama cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
- Lai nokļūtu līdz nodarbības vietai Lielajā izstāžu zālē, jādodas uz -1. stāvu, izmantojot kāpnes vai liftu. Līdz -2. stāvam var nokļūt, izmantojot pacēlāju, pandusu (slīpums 7,8%) vai kāpnes.
- Līdz nodarbības pulcēšanās vietai var nokļūt izmantojot kāpnes vai liftu.
- Nodarbības telpā ir paredzētas vietas ratiņkrēsliem.
- Plašāka informācija par piekļūstamību muzejā.
Ja Jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir jautājumi par muzeja piekļūstamību, lūdzam sazināties: (+371) 67 324 461, ekskursijas@lnmm.gov.lv.