Lekcija:
Kas jauns igauņu stikla mākslā?
Muzejs aicina uz igauņu stikla mākslinieces Merles Kannusas (Merle Kannus) lekciju “Kas jauns igauņu stikla mākslā?”. Pasākums atklās Igaunijas stikla mākslas pēdējās desmitgades attīstību, aplūkojot nozīmīgākos autorus, viņu darbus un stikla mākslai veltītās izstādes un sadarbības projektus.
Igaunijas Stikla mākslinieku savienība īsteno ikgadēju tradīciju, rīkojot tematiskas grupu izstādes dažādās valsts vietās. Ievaddaļā lektore raksturos līdzšinējo izstāžu programmu un sasniegumus, kā arī pievērsīsies Igaunijas arhitektūras stiklam, aplūkojot pēdējās desmitgades publiskos un privātos ēku projektus. Šajā jomā visaktīvāk darbojusies māksliniece Mareta Sarapu (Maret Sarapu), taču nozīmīgu ieguldījumu devuši arī Raits Prēts (Raits Prääts) un Kati Kerstna (Kati Kerstna). Visu trīs minēto mākslinieku darbi ir aplūkojami izstādē “Slāņi”.
Norises turpinājumā lektore iepazīstinās ar igauņu funkcionālā stikla dizaina aktualitātēm, prezentējot dažādu autoru veikumu pēdējo piecu gadu izstāžu projektos. Kā piemēram, Tīnas Sarapu (Tiina Sarapu), Katerīnas Rikenas (Kateriina Rikken) un citu mākslinieku personālizstādes.
Noslēgumā Merle Kannusa pastāstīs par projektiem, kas veltīti stikla vēstures saglabāšanai, izmantojot kino un drukātos medijus, kā arī rīkojot tematiskas izstādes.
Merle Kannusa ar stikla mākslu nodarbojas kopš 1995. gada. Māksliniece ir absolvējusi Igaunijas Mākslas akadēmiju un šobrīd ir Igaunijas Stikla mākslinieku savienības priekšsēdētāja. Kā kuratore organizējusi dažādus stikla mākslas izstāžu projektus, kā arī veidojusi filmas par jomas māksliniekiem.
Savā daiļradē māksliniece ir stāstniece, radot darbus no personīgās pieredzes un piedzīvotā. Cilvēka attiecības ar vietu, ambivalentas sociālās situācijas – divas no autores iecienītajām radošajām tēmām, kuru attēlošanai viņa izmanto stikla frit glezniecības tehniku. Tās pamatā ir drupināts stikls, ko krāsnī sakausē kopā ar citām stikla loksnēm, iegūstot īpaši glezniecisku kvalitāti.
Papildu informācija
- Norise notiek Lielajā izstāžu zālē (1. stāvs).
- Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
- Informējam, ka DMDM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku.
Norises piekļūstamība
- Norise ir daļēji piekļūstama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Lai nokļūtu līdz norises vietai Lielajā zālē 1. stāvā, jāpārvar 6 pakāpieni.
- Lai nodrošinātu labāku dzirdamību, norises laikā tiks izmantots mikrofons un skaļrunis.
- Norise paredzēta ar sēdvietām (ar muguras balstu).
- Informācija par bezmaksas ieeju muzejā.
- Plašāka informācija par piekļūstamību muzejā un izstādē.
Ja Jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir jautājumi par muzeja piekļūstamību, lūdzam sazināties: (+371) 67 222 235, .