Ādama Flinta lekcija:
Grafikas dizains anarhistu komūnā
Muzejs sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju aicina interesentus apmeklēt starptautiski atpazīstamā dizainera Ādama Flinta (Adam Flint, Islande / ASV) lekciju “Grafikas dizains anarhistu komūnā”.
Pasākuma laikā apmeklētāji kopā ar lektoru meklēs atbildes uz jautājumu, kas ir raksturīgs grafikas dizaina un kapitālisma attiecībām un kāpēc tas mūsdienās ir aktuāli. Autors dalīsies ar savu pieredzi un pārdomām par grafikas dizaina un citām vizuālās komunikācijas darbības formām, kas radušās anarhisma kontekstā.
2023. gada vasarā Ādamam Flintam radās iespēja dzīvot Kristiānijā – anarhistu brīvpilsētā Kopenhāgenā, Dānijā –, kur viņš varēja plašāk pievērsties šai pētījuma jomai. Viena mēneša laikā, kuru viņš pavadīja šajā īpaši izveidotajā starptautiskajā kopienā, tika savākti dati, apkopoti novērojumi, uzņemtas fotogrāfijas, veiktas tiešās intervijas, darināti individuāli zīmējumi un piezīmes. Savāktais materiāls kļuva par pamatu 20 varavīksnes krāsās ieturētiem plakātiem, kas drukāti, izmantojot risogrāfu augstas izšķirtspējas fotokopiju veidošanai un drukai. Darbi tika eksponēti izstādē Islandes dizaina nedēļas laikā 2024. gada martā. Dažus no saviem sākotnējiem novērojumiem Flints apcerēja esejā, kas vēlāk kopā ar plakātu attēliem tika publicēta izstādes katalogā “Plakātu dizains bija radošs izaicinājums” (Poster-making was orange work, 2024).
Lekcijā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā Ādams Flints stāstīs par projekta “Plakātu veidošana bija radošs izaicinājums” pirmajiem soļiem, par savu pieredzi, dzīvojot un veicot pētījumus Kristiānijā, un par savām atklāsmēm saistībā ar anarhiju un kapitālismu.
Ādams Flints ir Islandes Mākslas universitātes (Iceland University of the Arts) Vizuālās komunikācijas nodaļas docents un programmas direktors. Islandes Mākslas universitātē viņš pasniedz dažādas lekcijas, tostarp “Utopija” (Útópía), kas apvieno grafikas dizaina teoriju un praksi saistībā ar aktīvismu. Viņš vada neatkarīgu dizaina praksi Reikjavīkā, sadarbojas ar kultūras organizācijām Ziemeļamerikā un Eiropā. Viņa pašreizējās pētniecības intereses ir saistītas ar dizaina projektiem valsts vai sabiedrisku uzdevumu izpildē, iekļaujošo mākslu un dizainu, kā arī ar izpēti grafikas dizaina un utopijas kontekstā.
Papildu informācija
- Norise notiek pastāvīgās ekspozīcijas izstāžu zālē “Dizaina process” (3. stāvs).
- Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10–15 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
- Informējam, ka DMDM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku.
Norises piekļūstamība
- Norise ir daļēji piekļūstama cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
- Lai nokļūtu līdz norises vietai pastāvīgās ekspozīcijas zālē 3. stāvā, jāpārvar 3 pakāpieni.
- Līdz norises/pulcēšanās vietai var nokļūt, izmantojot kāpnes vai liftu.
- Lai nodrošinātu labāku dzirdamību, norises laikā tiks izmantots mikrofons un skaļrunis.
- Norise paredzēta ar sēdvietām (ar muguras balsta).
- Informācija par bezmaksas ieeju muzejā.
- Plašāka informācija par piekļūstamību muzejā.
Ja Jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir jautājumi par muzeja piekļūstamību, lūdzam sazināties: (+371) 67 222 235, .